Biegowa sobota za nami. Igor Gałuszka z brązem

Równolegle odbywają się Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych oraz halowa olimpiada LDK. Na Mistrzostwach Polski w Zielonej Górze występuje Alicja Pieńko. Młoda lubinianka z czasem 8 minut 55 sekund zajęła 26 miejsce. Największy progres zaliczył Jakub Litwin, który ze sprintera powstał długodystansowcem. W biegu na dystansie 5 km. zajął 39 miejsce. W oddalonej o ponad czterysta kilometrów Spale reprezentacja Dolnego Śląska walczyła w Mistrzostwach Polski do lat 18. Na dystansie 600 metrów z czasem 2:00.35 Magdalena Miszczyk zajęła 19 miejsce. W tej samej kategorii wiekowej startował Bartosz Pelak. Z czasem 1:53.23 zajął on 9 miejsce. Na dystancje 300 metrów startował Mateusz Urban i z czasem 42.76 zajął 14 miejsce. Brązowy medal w biegu na 1000 metrów zdobył Igor Gałuszka. Walczył on bardzo mocno, ale finalnie musiał ustąpić miejsca Stanisławowi Szymczakowi.