Posty

Starosta dostał kredyt zaufania

Obraz
Rada powiatu lubińskiego udzieliła absolutorium oraz wotum zaufania dla zarządu powiatu. Dyskusja nad raportem trwała aż 45 minut, co tylko świadczy o jej burzliwości. Rafał Rozmus pytał o brak powołania budżetu obywatelskiego. - Ten temat nie spotkał aprobatą zarządu - powiedział Paweł Kleszcz, starosta lubiński. Ze strony Władysława Bigusa pojawiło się również pytanie o likwidację nielegalnego składowiska, które w tym roku już się paliło. - Czekamy na specustawę w sprawie, która pomoże nam zlikwidować składowisko w Kłopotowie - mówił starosta. Pojawił się temat remontu dróg powiatowych. W 2025 roku jedyną inwestycją, która była w całości sfinansowana z budżetu powiatu była budowa chodnika w Szklarach Górnych. - Gdybyśmy każdego roku na terenach wiejskich  remontowali przynajmniej kilometr drogi to ja bym był zadowolony - mówił Paweł Łukasiewicz, szef klubu Obywatelski Lubin. Finalnie przy czterech głosach przeciw przyjęto wotum zaufania dla zarządu powiatu lubińskiego. 

Biegali z myślą o psach

Obraz
Blisko sto osób wystartowało w  IV biegu na cztery łapy. W tym roku biegacze zmierzyli się na trasie o długości 6 km. Na trasie pojawiły się miski z wodą, a po zakończeniu biegu można było spróbować zupy pomidorowej, pierogów, ciasta oraz lodów. Po zakończeniu festynu okazało się, że w puszce jest aż 9,7 tysięcy zł. Fundacja Life Code pod swoimi skrzydłami ma 17 psów i 15 kotów.

Miasto odznaczyło najlepszych uczniów

Obraz
35 osoby ze wszystkich szkół podstawowych na terenie miasta odebrały nagrody za wyśmienite wyniki w nauce. Warto podkreślić, że cztery osoby z tego grona uzyskały średnią 6.0.

Tomasz Wolny poprowadził wniebodęte

Obraz
Podczas kolejnej edycji koncertu Wniebodęte wystąpiła Oliwia Stefanowska, Emilia Turbak, Olga Szomańska, Janusz Radek i ks. Jakub Bartczak. Koncet poprowadził Tomasz Kammel. Pierwsza edycja koncertu uwielbieniowego odbyła się w 2021 roku i połączona była z elementami tańcem i warsztatami bębniarskimi dla osób niepełnosprawnych.

Absolutorium jest, choć kilkoro radnych opuściło salę

Obraz
Na wtorkowej sesji udzielono absolutorium z wykonania budżetu za ubiegły rok i wotum zaufania prezydentowi Lubina. W czasie posiedzenia radni z klubu Obywatelski Lubin opuścili salę obrad. Do protestu nieoczekiwanie dołączył Franciszek Wojtyczka. Osoby do rady z tego komitetu, czyli Grzegorz Zieliński oraz Eliza Kaczmarek poparli uchwały. - Od początku kadencji prezydent nie znalazł czasu na spotkanie z nami i w związku z tym masz protest, który jest sprzeciwu wobec braku współpracy - napisała Agnieszko Kubica-Radek, która jest przewodniczącą tegoż klubu. Przypomnijmy, że radni przy pomocy rady rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 7 doprowadzili do braku likwidacji tej placówki. 

Wolontariat KGHM zdobywa kolejne nagrody

Obraz
Pięć inicjatyw KGHM zostało wyróżnionych w najnowszej edycji raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” przygotowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. To kolejna edycja raportu, w której eksperci docenili zaangażowanie Polskiej Miedzi w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. W raporcie uwzględniono: „Prezent z okazji urodzenia dziecka”, w ramach którego rodzice otrzymują pakiet z gratulacjami i upominkami oraz praktyczne akcesoria dla dziecka i rodziców. Programem objęto już ponad 2,5 tys. „CUdownych Rodziców”. Inicjatywa znalazła także kontynuację we współpracy z Głogowem, gdzie rodzice nowo narodzonych mieszkańców otrzymywali przy odbiorze aktu urodzenia „Album małego Głogowianina” oraz miedzianą zawieszkę na srebrnym łańcuszku od KGHM. kampanie promujące badania profilaktyczne, w ramach których przeprowadzono blisko 400 badań profilaktycznych, a program uzupełniły warsztaty poświęcone profilaktyce, samobadaniu i zdrowemu stylowi życia „Miedziowe Pszczoły”...

Zmiana rozkładu już od dzisiaj

Obraz
Z dniem dzisiejszym wprowadzona została letnia korekta rozkładu jazdy. W tym czasie powracają weekendowe połączenia Kolei Dolnośląskich do ​Świnoujścia oraz codzienne kursy z PKP Intercity do tego miasta, z czego jeden z nich nawet dojedzie do Kołobrzegu. Osoby korzystające z porannych pociągów regionalnego przewoźnika powinny zwrócić uwagę na nieznaczne przesunięcia w odjazdach. Kolejna zmiana rozkładu jazdy już 1 września.