Znów walczą z depresją

20 lutego rusza Tydzień Walki z Depresją. Z tej okazji zaplanowano 100 godzin bezpłatnych konsultacji, wywiady i sesje ze specjalistami, wykłady o depresji u nastolatków i sposoby na zachowanie zdrowia psychicznego.

Czwarta edycja wydarzenia potrwa do 26 lutego w dotychczasowej formule. Oprócz bezpłatnych wykładów i rozmów online, potrzebujący będą mogli skorzystać z darmowych konsultacji ze specjalistami zdrowia psychicznego. Dla chętnych dostępni będą także logopedzi, fizjoterapeuta, dietetyk kliniczny, terapeuta uzależnień, psycholodzy dziecięcy, psychoterapeuci. Głogowska młodzież przygotuje również film tematyczny "Alarm – nie chcę tu być". Prelegenci będą opowiadać jak zmniejszyć ryzyko depresji u nastolatków poprzez wspierające rodzicielstwo, o leczeniu psychosomatycznych objawów depresji i inne. W Lubinie do akcji się przyłączyło Centrum Formacji Rodziny im. Jana Pawła II i stowarzyszenie Pax. Na wydarzenia trzeba się zapisać. Wszystkie materiały będą dostępne na facebook.pl/wdepresjiniejestessam, kghm.com/depresja i cfrlubin.pl/depresja.
Najnowsze dane NFZ w Polsce wskazują, że na zaburzenia depresyjne skarży się 8 milionów, a leczy ok. 1,5 miliona osób (z czego: 2,6% to kobiety, a 2% to mężczyźni). Według Światowej Organizacji Zdrowia z zaburzeniami psychicznymi na całym świecie zmaga się 970 milionów ludzi.

Komentarze