Wielkie emocje w lubińskiej hali

Szczypiorniści w niedzielne popołudnie podjęli na własnym terenie Torus Gdańsk, a wcześniej panie grały w Gnieźnie. W następną niedzielę obie drużyny spotkają się w lubińskiej hali. Początek pięciogodzinnej przygody ze szczypiorniakiem już o 14:00.
W meczu szesnastej kolejki PGNiG Superligi mężczyzn Zagłębie Lubin podejmował Torus Wybrzeże Gdańsk. Od początku meczu Zagłębie narzuciło swój styl gry i w 6 minucie Mariusz Jurkiewicz poprosił o przerwę. Potem gdańszczanie zdołali dogonić lubinian i już 40 minucie wygrywali pięcioma punktami. Finalnie regulaminowy czas gry zakończył się remisem. W rzutach karnych po fenomenalnie obronionych karnych przez Marcina Schodowskiego górą było Zagłębie. -  Spotkanie było dość wyrównane, jednak naszym atutem okazała się gra w ofensywie. Cieszę się, że w drugiej połowie podjęliśmy rękawice i graliśmy. dalej. Te punkty na pewno dadzą wiarę w to co robimy - mówił.

PRZEBIEG GRY:

5’

2:0

35’

9:12

10’

3:3

40'

10:15

15’

5:5

45’

13:16

20’

6:6

50’

15:17

25’

8:7

55’

18:17

30’

8:8

60’

21:21

W meczu siedemnastej kolejki PGNiG Superligi kobiet MKS Gniezno nie dał rady Zagłębie Lubin. MVP meczu została Adrianna Górna. Kolejny mecz podopiecznych Bożeny Karkut już 26 lutego.