Lechia lepsza od Zagłębia

W czternastej kolejce PKO Ekstraklasy KGHM Zagłębie podejmowało Lechię Gdańsk.

W 4 minucie Filip Starzyński był bliski zdobycia bramki, jednak trafił tylko w boczną siatkę. W 18 minucie po zagraniu Conrado bramkę zdobył Flavio Paixao. Na drugą połowę gdańszczanie wyszli jeszcze bardziej zmotywowani. W 67 minucie Jarosław Kubicki huknął zza pola karnego. W 78 minucie Michał Nalepa zdecydowanym strzałem pokonał Kacpra Bieszczada. - Trzeba szczerze powiedzieć, że jesteśmy w kryzysie. Wcześniej jednak przez sześć meczów nie przegraliśmy. Ja wiem nad czym trzeba pracować, ale uważam że jesteśmy w procesie i trzeba dać nam czas. Musimy popracować nad defensywą i stałymi fragmentami gry - mówił Piotr Stokowiec, trener miedziowych. Lubinianie zajmują trzynaste miejsce w ligowej tabeli.
30 października Zagłębie podejmie Cracovię. Spotkanie na lubińskim stadionie rozpocznie się o 12:30.