Sukcesy lubinian na lekkoatletycznych stadionech

W ubiegły weekend lubińska młodzież biegała w II Mitingu Jeleniogórskim oraz Mistrzostwach Dolnego Śląska  w ramach akcji Lekkoatletyka dla Każdego.

Na jeleniogórskim stadionie Emilia Wawrowska osiągnęła rekord życiowy skacząc 5.95 m. Tym wynikiem podopieczna trenera Mariusza Knulla wysunęła się na trzecie miejsce zestawień krajowych kategorii U-20. Srebro w biegu na 300 metrów wywalczyła Monika Wasyłeczko, a brąz w skoku w dal trafił do Ariny Stawskej. Natomiast w Świdnicy w biegu na 60 m najlepszy był Oliwier Dawidzik. Brązowe medale zdobyła Barbara Werner w biegu na 1000m oraz sztafeta 4x100m w składzie Gałuszka Igor, Horodecki Szymon, Kuba Budnik i Mateusz Urban. Warto wspomnieć, że wśród startujących było dwóch ośmiolatków. W kategorii do 12 lat Jagoda Marczyk zajęła 24 miejsce, a Damian Pudzisz był 23. Oboje startowali w biegu na 60 metrów.
Już w sobotę podopieczni Marka Dubały wystartują na ogólnopolskim finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi.