Raport o stanie miasta w pigułce

Kolejny raz przedstawiany jest raport o stanie miasta. W połowie czerwca odbędzie się dyskusja nad nim. Aby się do niej zgłosić wystarczy zebrać 50 podpisów. Z całym dokumentem można się zapoznać w Biuletynie Informacji Publicznej.
Gminny zasób mieszkaniowy obejmuje 674 mieszkania w 6 blokach zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży przyjmuje w budynku przy ul. Konopnickiej 5 i realizuje następujące usługi:

  • porady psychologiczne, psychiatryczne i psychoterapeutyczne – 4 104 świadczeń,
  • konsultacje innych specjalistów – 135 konsultacji,
  • treningi psychologiczne – 20 godzin,
  • zajęcia profilaktyczne – 125,5 godziny,
  • wakacyjne turnusy terapeutyczne ‐ 24 osoby,
  • dyżur interwencyjno‐wspierający przy Telefonie Zaufania ‐ 640 godzin,
  • wykłady dla uczniów i rodziców – 81 wykładów,

Od lipca 2020 roku obowiązują nowe stawki za wywóz śmieci. Okazuje się że, miasto ma ponad 1,5 milionową nadwyżkę. W ubiegłym roku spadła liczba osób korzystających pomocy społecznej. Więcej niż w 2020 roku wypłacono dodatków mieszkaniowych i energetycznych. Z początkiem maja Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny przy ul. Jastrzębiej przeniósł się do budynku, w którym dotychczas mieściły się WTZ "Promyk" i "Słoneczko", a DPS Szarotka przeniósł się do DPS Ostoja. Budynki te zlokalizowane są przy ul. Kukuczki. Do tego czasu z usług Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego korzystało 12 dzieci, a a z oferty DPS Szarotka korzystało średnio 31 osób. Ze stypendium za dobre wyniki w nauce przyznano 75 osobom. Z karty dużej rodziny korzysta 1400 rodzin. W 2021 roku wypłacono 2 928 świadczeń rodzinnych, w tym 94. Na koniec 2019 r. łączna liczba kamer monitoringu na terenie miasta wynosiła 270 sztuk. Gmina Miejska Lubin posiada udziały w MPWiK, TERMAL, KGHM, RCS i Centrum Zdrowia Psychicznego.

Komentarze