Bolesna lekcja futbolu od Górnika Zabrze

W ramach 30 kolejki Ekstraklasy,  KGHM Zagłębie Lubin mierzyło się na własnym boisku z Górnikiem Zabrze.
Miedziowi przegrywali już od trzeciej minuty, kiedy to do siatki po skutecznym uderzeniu głową trafił Krzysztof Kubica.  Osiem minut później wynik podwyższył Dariusz Pawłowski, a zgromadzeni kibice na pewno mieli w pamięci równie fatalny mecz z Wartą Poznań, gdzie Zagłębie przegrało 0-4. W 26 minucie bramkę kontaktową zdobył Filip Starzyński, po bardzo efektownej indywidualnej akcji. Do końca pierwszej połowy wynik już nie uległ zmianie. Początek drugiej połowy okazał się fatalny dla gospodarzy. Najpierw w 46 minucie do siatki trafił Piotr Krawczyk, a siedem minut później wynik podwyższył Bartosz Nowak. W 59 minucie rzut karny skutecznie wykorzystał Patryk Szysz. Pomimo okazji z obu stron, ostateczny wynik nie uległ zmianie.
W następnej kolejce Zagłębie zagra u siebie z Lechią Gdańsk.