Cuprum postawiło się mistrzom kraju

W dwunastej kolejce PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podjęła Cuprum Lubin. MVP meczu został Kamil Semeniuk.
Od początku meczu dało się wyczuć napiętą atmosferę. Udało się jednak bez przedłużania zakończyć seta wygraną gospodarzy. W drugiej partii do głosu doszli lubinianie. W głównej mierze odpowiedzialny za to był atakujący gości Remigiusz Kapica, który po dwóch setach miał na koncie już piętnaście punktów. Trzeci set był zdominowany przez kędzierzyn. Czwarty set okazał się gwoździem do trumny lublinian, który nie poradzili sobie z mistrzami kraju.
Podopiecznych Pawła Ruska czeka teraz podróż do Bydgoszczy, bo już 22 grudnia rozegrają tam spotkanie pucharowe. Początek meczu z BKS Visłą Bydgoszcz rozpocznie się o 18:00.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cuprum Lubin 3:1 (25:23, 22:25, 25:18, 25:19)