Zagłębie pokonuje Wisłę

Spotkanie 26 kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Wisłą Kraków rozpoczęło się od minuty ciszy ku pamięci Zbigniewa Gromka, wieloletniego kibica miedziowych.
W 16 minucie Maciej Sadlok posłał piłkę na środek pola karnego, a dzieła dokończył Sasa Ballić. W 35 minucie Sasa Balić podał w kierunku Karola Podlińskiego, a ten z około dwudziestu metrów pokonał Mateusza Lisa. Druga połowa nie zwiastowała bramek. W 72 minucie Patryk Szysz przechwycił piłkę spod rąk Mateusza Lisa i kopnął na oddalony od niego róg bramki. Kilka sekund później Filip Starzyński z rzutu wolnego zdobył siódmą bramkę w sezonie. W 88 minucie gry Samuel Mraz kapitalnym strzałem pokonał nie tylko bramkarza rywali, ale także Macieja Sadloka.
Lubinianie zajmują siódme miejsce. Już w sobotę lubinianie podejmą Piasta Gliwice. Spotkanie rozpocznie się o 17:30