Bezbarwna porażka z liderem

W ramach 22 kolejki Ekstraklasy, Zagłębie Lubin mierzyło się u siebie z drużyną Legii Warszawa. Drużyna ze stolicy jest liderem tabeli i wygrała cztery ostatnie spotkania, co czyniło ich zdecydowanym faworytem tego spotkania.
Już w czwartej minucie sędzia podyktował rzut karny dla Legii, który wykorzystał pewnym strzałem w środek bramki Tomas Pekhart. Czeski napastnik w przeciągu piętnastu minut dwukrotnie podwyższył prowadzenie gości po sekwencji katastrofalnych błędów defensywy Zagłębia. Na sześć minut przed końcem pierwszej połowy boisko opuścili Starzyński i Stoch, których zastąpili Bashkirov i Ratajczyk. Druga część gry nie zapowiadała zmiany obrazu mizernej gry gospodarzy. W 64 minucie Tomas Pekhart dostał piłkę na prawą stronę boiska i po krótkim sprincie huknął na bramkę bronioną przez Dominika Hładuna.
Po przerwie na mecze reprezentacyjne, miedziowi zagrają w Gdańsku. Początek tego meczu już 5 kwietnia o godzinie 20:00.