Bezbarwna porażka w Zabrzu

W ramach 21 kolejki Ekstraklasy, Zagłębie grało na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli, co zapowiadało wielkie emocje i rywalizację do samego końca.

W 21 minucie wynik otworzył Piotr Krawczyk, pewnym i precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę bramki Hładuna. Zagłębie także próbowało atakować, lecz skuteczniejsza okazała się drużyna gospodarzy i ich bramkarz Martin Chudy, który bronił strzały Szysza i Chodyny. Drugą połowę zaczął od mocnego uderzenia w słupek bramki Górnika, Filip Starzyński. Mimo wszelkich starań gości, prowadzenie dla gospodarzy podwyższył w 65 minucie Manneh po akcji Masourasa. Później jeszcze kilka okazji miały obie drużyny, jednak do samego końca wynik nie ulegnie zmianie

Ostatnim meczem 22 kolejki będzie spotkanie Zagłębia z Legią. Ten mecz zaplanowano na 21 marca o godzinie 17:30.