Bezbarwny i przegrany mecz Zagłębia w Grodzisku Wielkopolskim

W ramach 17 kolejki Ekstraklasy, Zagłębie grało na wyjeździe z Wartą Poznań w Grodzisku Wielkopolskim. Faworytem tego spotkania byli Miedziowi, pomimo tego że przegrali w środku tygodnia w Pucharze Polski po serii rzutów karnych z Chojniczanką Chojnice.
W 20 minucie kontuzję złapał Kamil Kruk, którego zastąpił Dominik Jończy. Do końca pierwszej połowie bezbramkowy wynik nie uległ już zmianie. Druga część gry nie zapowiadała niczego pozytywnego. W 47 minucie, groźny strzał gospodarzy obronił Dominik Hladun. Na boisku wiało nudą aż do 75 minuty, gdzie po dośrodkowaniu z woleja do siatki gości trafił Łukasz Trałka
Przyszłotygodniowym rywalem podopiecznych Martyna Seveli będzie Raków Częstochowa. Początek meczu w niedzielę o godzinie 15:00.