Kubot w drugiej rundzie miksta

W meczu pierwszej rundy gier mikstowych Iga Świątek i Łukasz Kubot pokonali parę Australijczyków.

W pierwszym secie, po zaciętej walce ulegli oni 5:7. Druga partia rozpoczęła się od trzypunktowego prowadzenia australijskiej pary. Dzięki przełamaniu powrotnemu i szybkiemu triumfowi przy własnym podaniu doprowadził do rezultatu remisowego. O losach seta decydowało jedno, słabsze zagranie. Rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku. Na szczęście świetnie otworzyli go Świątek i Kubot, prowadząc 3:0. Rywale jednak odwrócili losy i mieli nawet piłkę meczową, której jednak nie udało im się wykorzystać. W odpowiedzi piłkę setową miał polski duet, który nie zmarnował okazji. W trzecim starciu wygrał 10-6, wziął udany rewanż i zameldował się w kolejnej rundzie.

Iga Świątek/Łukasz Kubot - Astra Sharma/John Patrick Smith 5:7, 7:6 (8:6), 10-6