Ważna wyjazdowa wygrana Cuprum

W dziesiątej kolejce PlusLigi Cuprum Lubin mierzyło się na wyjeździe z drużyną Stal Nysa. Drużyna gospodarzy zajmuje obecnie trzynaste miejsce w tabeli, mając jeden punkt mniej w tabeli od Miedziowych, co zwiastowało wyrównany pojedynek. MVP meczu został wybrany Ronald Jimenez, który zdobył aż 25 punktów.
Pierwszy set przebiegał zgodnie z przewidywaniami i to gospodarze prowadzili 15:14. Gościom udało się obronić trzy piłki setowe, ale ostatecznie Ben Tara postawił na swoim. Po stronie gości wyróżniali się jak zwykle przede wszystkim Ronald Jimenez, Dawid Gunia i Wojciech Ferens. W drugiej partii optyka gry nie uległa zmianie. Zespół gospodarzy był bardziej skuteczny w zagrywce i obronie, a po stronie gości zawodził Wojciech Ferens. Początek trzeciej partii był bardzo wyrównany. Następnie lubinianie roztrwonili czteropunktową przewagę. Ostatecznie set, który trwał ponad 40 minut zakończył się wygraną podopiecznych Marcelo Fronckowiaka. W czwartej odsłonie już nic nie było w stanie ich zatrzymać i pewnie szli po komplet punktów. Warto też zwrócić uwagę na stabilne przyjęcie u Miedziowych, które utrzymywało się na poziomie 59%.
W najbliższą niedzielę Cuprum Lubin podejmie Aluron CMC Warta Zawiercie. Początek meczu o 17:30.

Stal Nysa - Cuprum Lubin 1:3 (25:20, 23:25, 29:31, 16:25