Wawrowska ze złotem

W hali rudzkiego klubu sportowego odbyły się Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska juniorów U-18, U-20 oraz młodzików w lekkiej atletyce. Z dobrej strony pokazali się podopieczni trenera Mariusza Knulla, zdobywając sześć medali. Spośród juniorów starszych (kategoria U-20) Emila Wawrowska najpierw zwyciężyła w skoku w dal, ustanawiając wynikiem 5,77 rekord życiowy w hali, a następnie zdobyła srebrny medal w biegu na 200 metrów (25,65). W tej samej kategorii Nikola Tarnowska, w bardzo mocnej stawce, zdobyła brąz w biegu na 60 metrów (7,73). W kategorii młodzików (U-16) dwukrotnie - w biegu na 60 metrów (7,68) oraz w biegu na 300 metrów (39,91), na trzecim stopniu podium zameldował się 14-letni Jacek Czajkowski, a w skoku w dal srebrny medal zdobył Borys Brzyski z rekordem życiowym 5,50. Na uwagę zasługują również wyniki: czwartej w skoku w dal młodziczek Hanny Salamońskiej (4,78) oraz wynik 8,32 na 60 metrów 16-letniej Martyny Mingielewicz, jak również szóste miejsce w biegu na 1000 metrów Elizy Huzarskiej (3:34,73). Brązowy medal w biegu na 600 metrów, w kategorii U-18, zdobył również podopieczny trenera Andrzeja Szczupaka – Paweł Rozbicki (1:33,01). Kolejne doświadczenia startowe, w zawodach tych, zdobywali również siódma w skoku w dal Aleksandra Pązik (4,43), jak również: Kacper Kierski, Grzegorz Kołbuc, Arina Stawska, Julia Jachimkowska i Zuzanna Kruczkowska.