Cuprum zaczyna rok od zwycięstwa

W spotkaniu dwudziestej kolejki PlusLigi Cuprum Lubin ograło Cerrad Eneą Czarni Radom. MVP meczu został Szymon Jakubiszak.
Mecz zaczął się od świetnych zagrywek Tavaresa, Jimeneza i Penczewa. W międzyczasie koledzy roztrwonili te przewagi. Drugi set znów rozpoczął się od czteropunktowego prowadzenia lubinian. W kulminacyjnym momencie seta było 16:8. Od początku tej partii wyróżniał się Jakubiszak. W końcówce na lewym skrzydle wyróżniał się Nikolay Penchev. Jego mocny atak dał miedziowym piłkę setową, a punktowy blok zakończył partię na ich korzyść. W trzeciej partii wisiało na włosku dwupunktowe prowadzenie gospodarzy. Finalnie podopieczni Marcelo Fronckowiaka obronili swój honor.
Następne spotkanie lubinianie rozegrają dopiero 19 Stycznia. Gospodarzem meczu będzie Stal Nysa.

Cuprum Lubin - Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:17, 26:24)