Szalony mecz Cuprum Lubin

W trzynastej kolejce PlusLigi Cuprum Lubin mierzyło się u siebie z  Treflem Gdańsk. MVP meczu został wybrany Mariusz Wlazły.
Pierwszy set był bardzo wyrównany i zakończył się minimalną wygraną gości z Gdańska, w czym duży wkład po stronie gospodarzy mieli Kolumbijczyk Roland Jimenez i Wojciech Ferens, natomiast po stronie gości wyróżniał się przede wszystkim były reprezentant Polski, Mariusz Wlazły. Tak dobry start zwiastował duże emocje w kolejnej partii, w której optyka gry uległa zmianie. Trzeci set to od początku dominacja gości z Gdańska, potem przebieg gry się wyrównał, co miało swoje odzwierciedlenie w wyniku. Czwarta partia zapowiadała się bardzo interesująco, co oznaczało konieczność rozegrania tie-breaka. Ostatni, piąty set był od początku do samego końca bardzo wyrównany, obie drużyny za wszelką cenę chciały odnieść zwycięstwo, ale ostatecznie ta sztuka się udała gdańszczanom.
Już w środę o godzinie 17:30 lubinianie podejmą Asseco Resovię Rzeszów. Więcej wydarzeń z Lubina w odpowiedniej zakładce.

Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk 2:3 (23:25, 25:20, 27:25, 18:25, 16:18)