Ślepsk wygrywa z Cuprum

Ostatnie spotkanie przed okresem świątecznym nie poszło po myśli Miedziowych. W kolejnej kolejce PlusLigi Cuprum Lubin mierzyło się na wyjeździe z drużyną Ślepsk Suwałki. MVP meczu został wybrany Joshua Tuaniga.
Pierwszy set przebiegał zgodnie z przewidywaniami i to gospodarze prowadzili 12:9 i ostatecznie zwyciężyli 25:22. Po stronie gości wyróżniali się jak zwykle przede wszystkim Jimenez i Ferens. W drugiej partii optyka gry uległa zmianie, a zespół z Lubina był bardziej skuteczny w zagrywce i obronie. Początek trzeciej partii był bardzo wyrównany. W okolicy piętnastego punktu serię dobrych zagrywek posłał Joshua Tuaniga i suwałczanie wyszli do przodu. Czwarty set wydawał się być ostatnim i w istocie tak było, gdzie zawodnicy z Suwałk prowadzili już 16:12 i finalnie partia zakończyła się ośmiopunktową wygraną.

Ślepsk Malow Suwałki - Cuprum Lubin 3:1 (25:22, 23:25, 25:21, 25:18)

Autor: Michał Bednarczyk