Aluron pokonał Cuprum

W kolejnej kolejce PlusLigi Cuprum Lubin mierzyło się na wyjeździe z Aluron Zawiercie. Drużyna gospodarzy zajmuje szóste miejsce w tabeli i była zdecydowanym faworytem tego spotkania, pomimo tego że wygrała 2 z 5 ostatnich spotkań. MVP meczu został wybrany Mateusz Malinowski.
Pierwszy set przebiegał zgodnie z przewidywaniami i to gospodarze prowadzili 14:10. Po stronie gości wyróżniał się przede wszystkim Kolumbijczyk Jimenez, Przemysław Smoliński i Wojciech Ferenc. W drugiej partii optyka gry nie uległa zmianie, zespół z Lubina był nieskuteczny w zagrywce i obronie, co zapowiadało brak emocji w trzecim secie. Początek trzeciej partii był bardzo wyrównany, ale potem gospodarze wyszli na prowadzenie 15:13.
Na przygotowanie do następnego meczu mają niewiele czasu, bo już w sobotę rywalem podopiecznych Marcelo Fronckowiaka będzie GKS Katowice. Transmisja spotkania od 20:30 w Polsacie Sport.

Aluron Warta CMC Zawiercie-Cuprum Lubin 0:3 (25:23, 25:15, 25:19)