Debiutant odwrócił derby

W trzynastej kolejce PKO Ekstraklasy KGHM Zagłębia Lubin podejmowało Śląsk Wrocław.
W 15 minucie Drazić huknął na bramkę wrocławian zza pola karnego, ale piłka ledwo odbiła słupek. W 23 minucie Baszkirov wypuścił piłkę, przejął ją Exposito i po przebiegnięciu około piętnastu metrów skierował piłkę na bramkę Hładuna. W 59 minucie bramkarz Śląska faulował Jakuba Wójcickiego w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Dejan Drazić. Kilka minut później Szromnik zrehabilitował się za załatwienie rzutu karnego swojej drużynie i przeniósł na poprzeczkę strzał Mraza. W 93 minucie Kamil Kruk wykorzystał błąd Biergieja. Tym samym Zagłębie wskoczyło na czwarte miejsce w tabeli.
19 grudnia Pogoń Szczecin podejmie Zagłębie Lubin. Początek transmisji w Canal+Sport o godz. 15:00.