Różne połowy z lubińskim happy-endem

W jedenastej kolejce PKO Ekstraklasy Wisła Kraków na stadionie przy ul. Reymonta podjęła KGHM Zagłębie Lubin. Zabrakło Jakuba Błaszczykowskiego i Filipa Starzyńskiego, który w tym sezonie spisuje się miernie.

W pierwszej połowie nie było okazji do strzelenia bramki. W 55 minucie Brown Forbes poradził sobie w sprytny sposób z Łukaszem Porębą i strzałem z ostrego kąta pokonał Dominika Hładuna. Jedenaście minut później Jakub Żubrowski scentrował piłkę z rzutu rożnego na Lorenco Simića, któremu musiał tylko skierować piłkę głową do bramki gospodarzy. W 86 minucie Kacper Chodyna wyprzedził Burligę i ustalił wynik meczu.
We wtorek w kolejnej fazie Pucharu Polski lubinian podejmie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Początek transmisji w Polsacie Sport o godzinie 17:40.