Miedziowi doprowadzili do tie-breaka

W zaległym meczu piątej kolejki PlusLigi Cuprum Lubin pokonało na wyjeździe GKS Katowice. MVP meczu został Przemysław Smoliński.
Pomimo dużej dysproporcji w liczbie punktów obu drużyn w sezonie, pierwszy set pobudził apetyty lubińskich kibiców. Tak dobry start zwiastował duże emocje w kolejnej partii, w której optyka gry nie uległa zmianie. Od 11:14 goście przyjęli inicjtywę w meczu. W trzeciej odsłonie gry podopieczni Grzegorza Słabego zyskali nowe bodźce i doprowadzili do kolejnych partii. Czwarty set to szaleńcza pogoń katowiczan. Decydujący set rozpoczął się od nawałnicy gospodarzy, jednak podopieczni Marcelo Fronckowiaka byli w stanie wyrównać. Końcówka była bardzo wyrównana, lecz ostatecznie Cuprum wygrało drugie spotkanie w sezonie.
21 listopada o godzinie 17:30 miedziowe lisy podejmie Skra Bełchatów. Transmisja w Polsat Sport.

GKS Katowice - Cuprum Lubin 2:3 (23:25, 21:25, 25:23, 25:21, 13:15)