Zasłużone zwycięstwo ZAKSY

Po trzytygodniowej przerwie Cuprum Lubin musiał uznać wyższość Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie odbyło się bez kibiców.
Początkowe piłki meczu to walka punkt za punkt, ale tuż po zdobyciu ośmiu punktów przez lubinianach znów złapała ich zadyszka. Doprowadziło to do wykorzystania dwóch przerw przed połową seta. Druga odsłona znacznie lepiej wyglądała z punktu widzenia podopiecznych Marcelo Frąckowiaka i najbardziej kryzysowym momencie wygrywali dwoma punktami. W trzeciej partii podopieczni Nikoli Grbiča przycisnęli trochę mocniej i doprowadzić do wygranej w tym secie. Od początku trzeciego seta kędzierzynianie pokazali pazur. MVP meczu został Aleksander Śliwka.
Następne spotkanie miedziowych lisów już 1 listopada o 17:30. Lubinian podejmie MKS Będzin.

Cuprum Lubin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3(15:25, 25:21, 19:25, 25:16)