- Zagłębie Miedziowe to wyjątkowy region, a KGHM jest jego fundamentem. Naszym celem jest przekazanie wiedzy i wzbudzenie dumy u mieszkańców z naszego regionu. Zachęcamy do rodzinnego wyjścia z czterech ścian i spacerów w najbliższej okolicy, aby odkrywać nieznane miejsca. Mamy poczucie odpowiedzialności za lokalną społeczność, za środowisko naturalne, ale także za to, by promować dziedzictwo kulturowe Zagłębia Miedziowego. Aplikacja naMIEDZI w nowatorski sposób pomoże mieszkańcom i turystom odkryć ten piękny i ciekawy region - powiedział Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Do skorzystania z aplikacji wystarczy telefon komórkowy lub tablet z dostępem do Internetu, funkcją lokalizacji i Bluetooth. Dzięki zastosowaniu technologii Beacon, treść niektórych punktów jest ukryta i wyświetli się tylko wtedy, gdy użytkownik aplikacji znajdzie się fizycznie w konkretnej lokalizacji. Aplikacja powstała dzięki współpracy KGHM Polska Miedź S.A. i samorządów Zagłębia Miedziowego. Atrakcja będzie na bieżąco uzupełniana o kolejne miejsca, zdjęcia i filmiki. Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemem Android i Apple.
Już na pierwszym posiedzeniu w nowym roku radni gminy Lubin zmienili budżet. Z pierwotnego projektu wykreślono budowę boiska typu orlik w Księginicach. - Najważniejszym zadaniem, na które przeznaczamy pieniądze jest Ekopostawa to ważna sprawa - mówiła Marzena Kosydor, skarbnik gminy. W budżecie zapisano też pieniądze otrzymane z KGHM, o których już pisałem oraz 694 tysięcy zł. na odnowienie instalacji przeciwpożarowej w szkole znajdującej się w Niemstowie.
Na sesji rady gminy postanowiono o likwidacji szkoły w Osieku. - Na każdym poziomie kształcenia jest maksymalnie dziesięcioro uczniów - mówiła Barbara Torz, kierownik referatu oświaty i kultury. Jedynym radnym, który głosował przeciw likwidacji był Kacper Snowyda. - Już w ubiegłym roku nie było naboru do tej szkoły i pani kierownik zapomniała o tym powiedzieć - skomentował. Kolejną uchwałą jest zamiar likwidacji punktu przedszkolnego w Wierceniu, Składowicach oraz Krzeczynie Wielkim. Rada też podjęła decyzję zwiększyła o niemal 5 milionów pulę przeznaczonej na drogi wewnętrzne. Deficyt budżetowy wyniesie 5,7 milionów zł. W najbliższym czasie przy ulicy Granitowej w Krzyczenie Wielkim oraz Raszówce powstanie przystanek autobusowy. Ustanowiono też ul. Ułanów w Krzeczynie Wlk., ul. Imbirową w Pieszkowie oraz ul. Agrestową i Jagodową w Chróstniku.
Po sześciu latach lubinianie już nie będą mogli darmowymi autobusami dojechać do Chocianowa. - To dzięki Waszym sugestiom i opiniom podjąłem decyzję o zorganizowaniu bezpłatnej komunikacji na nowo - przekazał za pośrednictwem facebooka Tomasz Kulczyński, burmistrz Chocianowa. Oznacza to, że od 1 marca odpowiedzialność za gminny transport przejmie Chocianów. Na tej linii kursują także busy firmy Jantar z częstotliwością średnio co 45 minut.
Komentarze
Prześlij komentarz