Zagłębie remisuje z Lechem

W 28 kolejce LOTTO Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin podjęli Lech Poznań.
W 8 minucie Filip Starzyński po faulu Kamińskiego z rzutu karnego pokonał bramkarza gości. W 22 minucie Christian Grytkier wykończył podanie od Ramireza. W 26 minucie Sasa Zivec otrzymał dośrodkowanie z prawego skrzydła od Czerwińskiego i strzałem głową dał prowadzenie miedziowym. W 38 minucie Kostewycz zagrał piłkę ręką, a Starzyński wykorzystał tę sytuację. W 55 minucie Grytkier umieścił piłkę w siatce, ale arbiter dopatrzył się spalonego. Trener Lecha, Dariusz Żuraw w 68 minucie został odesłany na trybuny. W 75 minucie Jakub Kamiński otrzymał piłkę od Kostewycza i skierował ją do bramki strzeżonej przez Dominika Hładuna. W 87 minucie z rzutu rożnego wyrównał Dani Ramirez. - Niestety, ale musimy zaakceptować ten jeden punkt, choć trudno się z tym pogodzić. Jeśli do 77 minuty prowadzisz 3:1, grasz u siebie i ostatecznie przegrywasz, to tak naprawdę tracisz dwa punkty. Pewnie jeszcze dziś każdy wieczorem pomęczy się z tym, że straciliśmy dwie bramki w końcówce, ale od niedzieli musimy już zacząć myśleć o kolejnym meczu z Koroną - dodał 27-letni zawodnik. Pozytywne jest to, że strzelamy dużo bramek. Gramy dobrze z kontrataku i w ofensywie wyglądamy naprawdę dobrze. Wszystko byłoby pięknie, gdybyśmy nie stracili dwóch goli w końcówce - powiedział po meczu obrońca Zagłębia, Alan Czerwiński.
Oznacza to, że lubinianie na dwa mecze przed podziałem tabeli tracą cztery punkty do Jagiellonii. W najbliższy wtorek mecz z Koroną Kielce. Początek o godzinie 20:30.