Zagłębie pokonuje Koronę Kielce

Piłkarze Zagłębia pokonali na własnym stadionie Koronę Kielce 2:1 w meczu 33 kolejki ekstraklasy. Tym samym lubinianie umocnili się na trzeciej pozycji w grupie spadkowej.
W 21. minucie gospodarze wykorzystali błąd rywali i objęli prowadzenie. Futbolówka odbiła się niefortunnie od Kovacevicia i trafiła pod nogi Bashkirova, który uderzył z pierwszej piłki i skutecznie przelobował bramkarza. Rosjanin zdobył swojego debiutanckiego gola dla Zagłębia. Kielczanie długo nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką rywala. Wyrównującej bramki szukali głównie po stałych fragmentach gry, co udało się tuż przed przerwą. Forsell po rzucie wolnym wykonywanym z odległości około 25. metrów trafił idealnie w lewy róg bramki, nie dając żadnych szans Hładunowi na obronę. Tego dnia w Lubinie kibice oglądali gole niezwykłej urody. W drugiej połowie Korona uwierzyła w swoje możliwości i od pierwszych minut grała bardziej zdecydowanie. W jej grze widać było zaangażowanie nie tylko w obronie, ale też w kreowaniu akcji ofensywnych. Jednak to Zagłębie w 67. minucie ponownie objęło prowadzenie. Przed polem karnym znalazł się Bashkirov, który uderzył lewą nogą z pierwszej piłki i przymierzył w lewy górny róg bramki. Rosjanin zdobył tego wieczoru już drugiego gola, równie efektownego, jak ten pierwszy.
W następnej kolejce Zagłębie zagra w Bełchatowie z Rakowem Częstochowa.

Tekst: ligapolska.pl