Rada medyczna KGHM pozytywnie o działaniu firmy w trakcie pandemii

24 czerwca 2020 roku w lubińskiej siedzibie Spółki odbyło się kolejne posiedzenie Rady Medycznej KGHM Polska Miedź S.A. Jej skład to silna reprezentacja ekspertów w swoich dziedzinach – lekarzy, naukowców oraz przedstawicieli kadry zarządzającej KGHM. Rada czuwa nad działaniami miedziowej spółki oraz Fundacji KGHM, wspiera i inicjuje nowe projekty w zakresie szeroko zakrojonych działań lokalnych na rzecz zdrowia pracowników i mieszkańców Zagłębia Miedziowego oraz województwa dolnośląskiego.

Podczas posiedzenia Prezes Chludziński wręczył również akty powołania do Konsultacyjnej Rady Medycznej panu Arturowi Mazurowi, Prezesowi Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji oraz panu Adamowi Ziembie, Dyrektorowi Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii. – Wielcy, a do takich zalicza się KGHM, szukają odpowiednich partnerów. Myślę, że DCR zasługuje na to miano. Na pewno jest to szpital, który daje dodatkową, cenną ofertę opieki i usług medycznych – powiedział Prezes Artur Mazur. Wtórował mu Dyrektor Ziemba: – W tej chwili jestem po zakupie urządzenia Cobas 6800, które w ciągu 24h jest w stanie wykonać 1200 testów genetycznych. To skala przemysłowa. Zakup jest realizowany między innymi dzięki wsparciu Prezesa Marcina Chludzińskiego. Członkowie Rady mieli okazję zapoznać się z działaniami, które podjęła spółka, by zabezpieczyć pracowników przed zakażeniem koronawirusem. - KGHM i oddziałach firmy zamontowaliśmy najwyższej klasy kamery termowizyjne do badania temperatury u pracowników. Takie kamery są stosowane m.in. na lotnisku w Singapurze. Był to jeden z naszych środków prewencyjnych, który zadziałał i udało nam się w kilku przypadkach wyłapać pracowników i skierować ich na izolację. To pozwoliło nam uchronić się przed ogniskami zapalnymi - mówi wiceprezes do spraw rozwoju, Adam Bugajczuk. Profesor Andrzej Horban, Krajowy Konsultant ds. Występowania Chorób Zakaźnych, zwrócił uwagę na pozytywne efekty podjętych w związku z pandemią działań. – W porównaniu z sytuacją – choćby na Śląsku – bardzo widoczne jest zaangażowanie firmy w ochronę pracowników i to jest bardzo budujące. Obostrzenia i utrzymanie dyscypliny wśród pracowników to aktualnie sprawa najważniejsza. Nie możemy z tego rezygnować, zwłaszcza, że przed nami jesień i możliwy wzrost zachorowań - dodał. – Można połączyć interes gospodarczy z rozsądkiem związanym z higieną. Wykazaliście się znakomitą polityką informacyjną skierowaną do ludzi, która nie skutkowała niewiarą lub buntem - mówił profBartosz Łoza, Prezes Polskiego Towarzystwa Neuropsychiatrycznego.

W skład Rady wchodzą przedstawiciele kadry zarządzającej KGHM Polska Miedź S.A. W jej gronie znaleźli się również lekarze z Miedziowego Centrum Zdrowia oraz uznany lekarze w ośrodków naukowych między innymi w Warszawie, Szczecinie, Łodzi czy Wrocławiu. Rada Medyczna KGHM działa na rzecz zwiększenia wiedzy pracowników i mieszkańców regionu w zakresie profilaktyki zdrowotnej, przyczynach chorób i możliwości ich zapobiegania.

Komentarze