Trzy gole Zagłębia

Mocnym uderzeniem piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli pokoronawirusową odsłonę LOTTO Ekstraklasy. Rywalem podopiecznych Martina Seveli była Pogoń Szczecin.
Już w siódmej minucie Białek wygrał pojedynek z Listkowskim i dograł do Dražicia, który mocno uderzył w okienko. Dwadzieścia minut później Bohar dostał piłkę od Starzyńskiego i z jedenastu metrów pokonał bramkarza gospodarzy. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Bartosz Białek wykorzystał błąd obrony rywali i strzela na 3:0. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Pogoń obijała słupki, a Zagłębie swobodnie atakowało szczecińskie pole karne, czemu nie zapobiegły nawet zmiany w składzie Pogoni. Dzięki zwycięstwu drużyna Martina Seveli zbliżyła się do grupy mistrzowskiej. Do ósmego na ten moment Rakowa Częstochowa Miedziowi tracą już tylko oczko. Pogoń jest szósta, ale z taką dyspozycją może drżeć o pozostanie w górnej ósemce.
6 czerwca o godzinie 17:30 Zagłębie Lubin podejmie Lech Poznań. Do końca rundy zasadniczej na mecze piłkarskie nie wejdą kibice.