Kolejna porażka Cuprum

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn pokonali we własnej hali Cuprum Lubin 3:1 (29:31, 25:16, 25:20, 25:15) w siódmej kolejce rozgrywek PlusLigi.
Premierowa partia miała bardzo wyrównany przebieg. W nerwowej końcówce lepiej poradzili sobie goście. W drugim secie olsztynianie od początku wyszli na prowadzenie, powiększając je z każdą kolejną akcją. Lubinianie nie mogli znaleźć recepty na atakującego AZS-u, Jana Hadravę. W trzecim secie Indykpol uzyskał przewagę, prowadząc nawet pięcioma punktami. Cuprum nie poddawało się, goście zbliżyli się nawet na dwa oczka (17:15), na więcej jednak nie pozwolili akademicy. W czwartej odsłonie gry podopieczni Paolo Montagnaniego w okolicach połowy seta uzyskali bezpieczną przewagę, którą dowieźli do samego końca.
Z Olsztyna lubinianie nie będą mieli dalekiej drogi do pokonania, bo już w sobotę zagrają ze Ślepsk Malow Suwałki. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.