Kubot i Melo poza Wimbledonem

Polsko-brazylijska para Łukasz Kubot i Marcelo Melo odpadła w ćwierćfinale Wimbledonu po porażce z francuską parą Mahut/Roger-Vasselin.
Mecz lepiej rozpoczęła para Nicolas Mahut/Edward Roger-Vasselin, ale już po chwili był remis. Po kolejnej wymianie trzy gemy padły łupem francuzów. O wszystkim zadecydował tie-break, który padł łupem graczy znad lazurowego wybrzeża. Drugi set również zakończył się tie-breakem, ale tym razem triumfowali Polak i Brazylijczyk, choć zaczęło od przełamania Mahuta i Rogera-Vasselina na 2:1. Później obie pary wygrywały swoje podania, a w decydującej rozgrywce było 7:5, choć w pewnym momencie Francuzi prowadzili 3:1. Z rozwojem akcji mieszkający w Lubinie Kubot miał coraz większe problemy z serwisem i zdarzały mu się również proste błędy. Mahut i Roger-Vasselin przełamali na 3:1, a później na 5:1 i wtedy stało się jasne, że tylko cud uratuje zwycięzców z 2017 r. Tak się jednak nie stało – przegrali trzecią partię 3:6. W czwartym secie doszło do powtórki. Francuzi przełamali na 1:0, utrzymywali swoje podanie, a dzieła zniszczenia dopełnili w dziewiątym gemie notując kolejnej przełamanie i wykorzystując trzecią piłkę meczową. 3:6 i Kubot oraz Melo jadą do domu.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo - Nicolas Mahut/Edward Roger-Vasselin  6:7, 7:6, 3:6, 3:6