Mistrz odjechał. KPR pokonany

W przedostatnim meczu sezonu piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin zmierzyły się na wyjeździe w derbowym pojedynku z KPR-em Kobierzyce. Miedziowe pokonały rywalki 24:21, przegrywając do przerwy 12:13. Już po wczorajszym starciu Perły Lublin ze Startem Elbląg było wiadomo, że Metraco Zagłębie Lubin w sezonie 2018/2019 zdobędzie wicemistrzostwo Polski.
Początek pierwszej połowy to optyczna przewaga Miedziowych, z czasem gra się wyrównała a na tablicy wyników najczęściej widniał remis. Przed upływem dwudziestej minuty to znów Metraco Zagłębie prezentowało się lepiej, dzięki czemu wyszło na prowadzenie 10:8. Później Miedziowe zaliczyły przestój, co wykorzystały zawodniczki z Kobierzyc. W 37. minucie lubinianki odzyskały prowadzenie – 15:14. Podobnie jak w pierwszej połowie, tak i tym razem Miedziowym przytrafił się przestój i po serii bramek KPR wygrywał 18:16. Lubinianki złapały oddech i mieliśmy emocjonująca końcówkę. W 55. minucie zespół z Kobierzyc prowadził 20:19, ostatnie minuty to jednak zdecydowana przewaga Metraco Zagłębia, które wygrało wyjazdowe spotkanie na ciężkim terenie 24:21.
W sobotę piłkarki ręczne Metraco Zagłębia rozegrają kolejne spotkanie. W Gnieźnie w finale PGNiG Pucharu Polski Miedziowe zmierzą się z Pogonią Szczecin. Początek meczu o godzinie 13:00.