Zagłębie w pucharowym finale

Ponad 2800 osób obserwowało półfinałowe starcie Metraco Zagłębie Lubin z MKS Perłą Lublin. W 37 min. goście stracili swoją rozgrywającą. Marta Gęga zobaczyła czerwoną kartkę za faul na Adriannie Górnej. -  Cieszę się że od pierwszych minut dziewczyny robiły, to co sobie zaplanowaliśmy, bo to jest najlepsza droga do prowadzenia w tym meczu. Nie spodziewałam się, żeby po kilku minutach ten mecz był już tak oczywiste dla nas -  mówiła trenerka Metraco Zagłębia, Bożena Karkut. MBP zawodów została Monika Maliczkiewicz. -  Wspaniała publiczność i dobra psychika złożyły się na końcowy wynik spotkania - mówiła. W wielkim finale PGNiG Pucharu Polski Metraco Zagłębie Lubin 18 maja zagra z Pogonią Szczecin, która pokonała na własnym parkiecie AZS Energę Koszalin 21:19.