Cuprum bliżej jedenastego miejsca

Cuprum Lubin w pierwszym meczu fazy play-out walczy na wyjeździe z Chemikiem Bydgoszcz o 11 miejsce. Mecz od początku stał pod dyktatem gości z dolnego śląska. Drugi set od początku układał się zgodnie z zamysłem podopiecznych Marcelo Fronckowiaka, jednak przy stanie 10:12 wszystko się zmieniło. Trzecia partia była prowadzona dość równo z jednym punktem, który co chwilę wędrował na którąś ze stron. Przy stanie 22:19 wydawało się, że bydgoszczanie będą mieli już z górki. Od 23:23 droga do zwycięstwa zaczęła się od nowa. Trzeci set także był wyrównany, tyle że łatwo było wskazać bydgoszczan jako stronę dominującą. Od 6:4 w tie-breaku lubinianie zaczęli zdobywać punkty, co pozwoliło na wygranie meczu. MVP tego spotkania wybrany został Luke Smith – przyjmujący Cuprum Lubin.

CHEMIK - CUPRUM 2:3 (13:25, 25:22, 25:23, 25:21, 11:15)