Udane rozpoczęcie roku szczypiornistek

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin w pierwszym meczu w 2019 roku rozgromiły derbowego rywala, KPR Jelenia Góra! Spotkanie w ramach pierwszej kolejki rundy rewanżowej zakończyło się pewną wygraną Miedziowych 34:19 (15:9).

Mecz tylko przez kilka pierwszych minut toczył się bramka za bramkę. KPR prowadził 2:1, ale cztery trafienia z rzędu zaliczyły lubinianki. Od tego momentu zaczęło się budowanie przewagi Metraco Zagłębia Lubin i przed upływem dwudziestej minuty było już 10:3. Gospodynie miały spore problemy ze zdobywaniem bramek, a swój dorobek podreperowały nieco w ostatniej fazie pierwszej części spotkania. To jednak Miedziowe schodziły do szatni, prowadząc dość wyraźnie, różnicą sześciu bramek.

W drugiej połowie na parkiecie niewiele się zmieniło. Od początku do lubinianki dyktowały warunku gry i z biegiem czasu powiększały jeszcze swoją przewagę, która zbliżała się do dziesięciu trafień. Kolejne bramki ze skrzydła zdobywała Adrianna Górna, skuteczne były również jej koleżanki, w tym Klaudia Pielesz z pięcioma trafieniami na koncie. Metraco Zagłębie Lubin wygrało pewnie 34:19, a w najbliższą niedzielę (godz. 16:00) w pierwszym meczu na własnym parkiecie w 2018 roku podejmować będzie SPR Pogoń Szczecin.

-Każda wygrana jest ważna, bo gra się po to, by wygrywać. Trenowałyśmy ciężko, jesteśmy przygotowane na kolejny etap rozgrywek. Zagrałyśmy dobrze, lecz nie ustrzegłyśmy się błędów. Będziemy analizować spotkanie by każdy następny mecz był jeszcze lepszy w naszym wykonaniu – mówiła po meczu Zuzanna Ważna, obrotowa Miedziowych.

KPR Jelenia Góra – Metraco Zagłębie Lubin 19:34 (9:15)
KPR: Filończuk, Szczurek, Wierzbicka – Bielecka 2, Basta, Jasińska 4, Jurczyk 5, Kanicka 2, Kobzar, Najdek, Oreszczuk 3, Skowrońska, Świerżewska, Załoga, Żukowska.
Metraco Zagłębie: Wąż,Maliczkiewicz – Grzyb 3, Hartman 2, Trawczyńska 3, Buklarewicz 4, Wasiak, Górna 8, Rosińska 2, Ważna 2, Matieli 2, Jochymek, Belmas 1, Pielesz 5, Milojević, Piechnik 2.

źródło: zaglebie.lubin.pl