ME bez Czerwonki

Podczas Mistrzostw Europy w włoskim Collalbo zabrakło Natalii Czerwonki, która narzeka na uraz biodra. Mamy natomiast dwie inne lubinianki. W biegu na 500 metrów Kaja Ziomek zajęła dziewiąte miejsce z czasem 39,049 sek. Wygrała Vanessa Herzog, która była lepsza od polki o 1,43 sek., co dało jej rekord toru. W biegu na 1000 m. wygrała Daria Kachanova z czasem 1.15.792. Kaja ziomek była 11, a Angelika Wójcik z czasem 1:19.492 zajęła 12 miejsce. Ostatniego dnia rywalizacji  rozstrzygnięto rywalizację w wieloboju mężczyzn i wieloboju sprinterskim kobiet. Złote medale wywalczyli Sven Kramer i Vanessa Herzog. Wśród sprinterek startowały także dwie Polki – Kaja Ziomek i Andżelika Wójcik. W niedzielę na obu dystansach szybsza była ta pierwsza. Czas 38,95 pozwolił jej zająć 8. miejsce na 500 metrów. 1000 metrów przejechała w 1:18,76 i była 10. Wójcik zajęła 11. miejsce na 500 metrów (39,58) i 12. na 1000 metrów (1:20,17). Te wyniki pozwoliły Polkom na dziewiąte i 12. miejsce w klasyfikacji wieloboistek.