Rugbyści zakończyli sezon

W meczu o drugą lokatę Miedziowi Lubin przegrali mecz na wyjeździe z drużyną z Białegostoku i ostatecznie zakończyli zmagania na trzecim miejscu.
Na pierwszą połowę Miedziowi wyszli jakby zaspani po długiej podróży. Mimo przewagi i ciągłego posiadania pola przeciwnika, przez indywidualne błędy szybko stracili punkty i do przerwy schodzili do szatni z wynikiem 28-7 dla gospodarzy.
Po przerwie coś się ruszyło, jednak zawodnicy z Białegostoku potwierdzili, że mają najlepszą obronę w lidze. Zabrakło jednak czasu aby dogonić punktowo przeciwnika. Mecz skończył się wynikiem 41-28 i to drużyna z Białegostoku świętuje wicemistrzostwo 2 ligi. Miedziowym zostaje pocieszyć się trzecim miejscem. - Świetny mecz i bardzo podobne drużyny - komentuje Tomasz Nimczyk, kapitan drużyny. - Na pewno zabrakło kluczowych zawodników tj. Michaela Sthefanitsa, Dominika Jaremko czy Bartka Imbry. Tylko 20 minut zagrał kontuzjowany Łukasz Jaszowski, ale nie można zwalać winy na braki kadrowe - dodaje.
Miedziowi zakończyli rywalizację na trzecim miejscu. Warto dodać, że na drugim miejscu najlepiej punktujących zawodników uplasował się Michael Sthefanitsa zdobywając w sezonie aż 107 pkt.

Rugby Białystok v Miedziowi Lubin 41:28 (28:7)  /Tomasz Malesa/
Punkty Białystok: Sebastian Śliwowski 19 (P, 4pd, 2K), Piotr Wykpisz 5 (P), Vitaly Shkliar 5 (P), Mateusz Perzyna 5 (P), Yauheni Zhodzik 5 (P), Adam Litwińczuk 2 (pd).
Punkty Miedziowi: Mariusz Ryniec 10 (2P), Vladyslaw Korotun 8 (4pd), Sławomir Woźniak 5 (P), Adrian Rychlicki 5 (P).
Żółte kartki: Mikołaj Kwiatkowski (Białystok), Sławomir Woźniak (Miedziowi).