Miedziowi pną się w górę

Lubińscy rugbyści, po ciężkim meczu wygrywają na własnym boisku z Unią Brześć/Terespol 36- 29 (21-10). Mimo iż kończyli mecz w 14 ( czerwoną kartką ukarany został Dominik Jaremko ), walczyli do końca, aby ostatecznie zdobyć kolejne pięć punktów w tabeli.

Pierwsza połowa układała się po myśli Miedziowych, kilka efektownych zagrywek ataku i pięknych przyłożeń Łukasza Jaszowskiego i do szatni Miedziowi schodzili z głowami do góry. W drugiej połowie, coś się poprzewracało w formacji młyna, z boiska za czerwoną kartkę zszedł Dominik Jaremko, chwilę później kontuzji uległ ostatni obrońca Miedziowych Tomasz Nimczyk. To jednak jeszcze bardziej wzburzyło rugbystów i mimo chwilowej przewagi punktowej drużyny z Białorusi, Miedziowi szybko poukładali szyki obronne, po czym uderzyli z jeszcze większą siłą, aby wyprostować wynik i ostatecznie zwyciężyć to spotkanie. Wielki powrót na ligowe boiska zaliczył Michał Czarny, który zdobył efektowne przyłożenie. W składzie Miedziowych wystąpiło również dwóch nowych zawodników z Wrocławia Alaf Tamer oraz Sebastian Cekusa.

Wygrana, jest o tyle ważna, ponieważ lider tabeli Alfa Bydgoszcz stracił punkty w Białymstoku przegrywając 31-29. Tabela drugiej ligi zagęściła się bardzo mocno. Miedziowym brakuje do lidera tylko 4 punkty. Czekają nas zatem wielkie emocje w końcówce sezonu. Następne spotkanie już za dwa tygodnie, w sobotę o 12:30 w Mińsku Mazowieckim.

Miedziowi Lubin v Unia Brześć/Terespol 36:29 (21:10)  /Grzegorz Piaskowski/

Punkty Miedziowi: Łukasz Jaszowski 20 (4P), Krystian Ilmak 7 (KP), Michał Czarny 5 (P), Michael Sthefanitsa 4 (2pd).

Punkty Unia: Viltar Bryshtseli 14 (P, 3pd, K), Mikalaj Asosau 10 (2P), Viachaslav Tsitov 5 (P).

Żółta kartka: Kiryl Maslakov (Unia).

Czerwona kartka: Dominik Jaremko (Miedziowi).