Dublet Zagłębia ze Śląskiem

Po reprezentacyjnej przerwie powracamy do rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. W ósmej kolejce KGHM Zagłębie Lubin podejmowało Śląsk Wrocław. Czerwińskiego zastąpił Jakub Tosik, a w Śląsku zadebiutował Łukasz Broź.
W 40 minucie bramkę wprost z rzutu rożnego zdobył Filip Stażyński. Pięć minut później gola po nieodpowiedzialnym zagraniu Łabojki i przejęciu piłki przez Starzyńskiego zdobył Filip Jagiełło. W 57 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Mateusz Cholewiak. Na pięć minut przed regulaminowym końcem gry bramkę samobójczą strzelił Marcin Robak, który źle trafił w piłkę po rzucie rożnym wykonanym wykonanym przez Filipa Starzyńskiego. Trzy minuty później bramkę zdobył Dawid Pakulski.
Ostatnie 30 minut na boisku spędziłem 18-letni Łukasz Poręba. 22 września o godz. 18:00 KGHM Zagłębie spotka się z gdańską Lechią.

ZAGŁĘBIE - ŚLĄSK 4:0