Zagłębie ograło Lecha

W przedostatnim ostatnim spotkaniu szóstej kolejki Lotto Ekstraklasy jest mecz KGHM Zagłębia Lubin z Lechem Poznań. Głównym sędzią spotkania jest Tomasz Musiał. Spotkanie oglądało 9107 osób.
W 15 minucie fantastyczne podanie Jagiełły wykorzystał Janoszka pięknym strzałem ograł Putnockiego, a w 49 minucie Hładun nie obronił obronił strzału sprzed pola karnego Cywki. Na odpowiedź trzeba było czekać tylko dwie minuty, bo wtedy świetnie główkował Tuszyński. - Nie był to łatwy mecz, bo gdyby był bardziej otwarty byśmy wygrali - mówił Kamil Jóźwiak, kapitan Lecha. - Zagraliśmy mądre spotkanie. Zespół się bardzo ostro napracował i mam nadzieje, że kibice to docenią. Bardzo ciężkie spotkanie rozegrał Filip Jagiełło, który niestety nie wytrzymał całego meczu - mówił Mariusz Lewandowski, trener Zagłębia.
2 września wyjazdowym rywalem KGHM Zagłębia będzie Miedź Legnica. Początek meczu o godzinie 15:30.