Berlińskie przetarcie

Przedostatnim startem Natalii Czerwonki przed MŚ w Gangneung jest PŚ w Berlinie.
W biegu na 1000 m. Czerwonka uzyskała czas 1:17:05, co dało jej 11 miejsce. Wygrała Heather  Bergsma. Polka na dystansie 500 m w finale B uzyskała czas 40.09 sekundy tracąc do zwycięskiej Chinki – Nan Sun 0.79 sekundy. 1.58.62 - taki czas Czerwonka zanotowała na dystansie 1500 m. i tym samym zajęła 11 miejsce. Na tym dystansie wygrała Ireen Wüst, a Natalia Czerwonka okazała się najlepsza w finale B na dystansie 3000 m. z czasem 4.07.97. Na dystansie 1000 m. Natalia Czerwonka wykręciła 1:16:59, co jej dało 7 miejsce. Wygrała Heather Bergsma.
Dla polskich panczenistów start w stolicy Niemiec jest ostatnim sprawdzianem przed najważniejszą imprezą sezonu. W poniedziałek po zakończeniu zmagań w Berlinie, polecą bowiem do Gangneung, gdzie na olimpijskim torze 9 lutego rozpoczną rywalizację w Mistrzostwach Świata.