Wygrana przed świętami

W dwusetnym spotkaniu Łukasza Janoszki w Ekstraklasie  KGHM Zagłębie wygrało z Piastem Gliwice.
Zaskakujący strzał w 24 minucie z okolic pola karnego Macieja Jankowskiego nie obronił Martin Polacek. Wyrównuje dziesięć minut później Arkadiusz Woźniak po strzale z ok. 25 metrów. W 56 minucie Tosik świetnie dośrodkował w pole karne, gdzie bardzo dobry strzał głową oddał Woźniak. Spotkanie oglądało 4 121 osób. - Zaczęliśmy dobrze, ale zrobiliśmy błąd tj. Badia miał okazje do podwyższenia. Musimy zrobić transfer w formacji ofensywnej - mówił na konferencji prasowej Radoslav Latal, trener Piasta Gliwice. - Szkoda mi Piasta, który nie zasługiwał na porażkę. Może nie powinienem tego mówić, po zwycięstwie, ale takie mam odczucia. Tym większe słowa uznania dla nas, że wygraliśmy trudne spotkanie. Spięliśmy ten rok bardzo ważnym zwycięstwem. Rozgrywki pucharowe dały nam doświadczenia i stabilności emocjonalnej. Było to wspaniały rok: medal, udane rozgrywki pucharowe, dorobek punktowy. Drogą, którą obraliśmy, będziemy dalej podążać. Cieszę się z tego powiewu młodości w ostatnich meczach, dwóch nie mogło dzisiaj grać, ale drużyna z tak ciężkiego meczu wyciągnęła trzy punkty - dodał Piotr Stokowiec, trener KGHM Zagłębia Lubin.
Liga powróci 11 lutego. Wówczas lubinianie o godz. 15:30 zmierzą się z Górnikiem Łęczna.

ZAGŁĘBIE - PIAST 2:1