Lubinianie najlepsi w strefowej gimnazjadzie

Doskonały wynik osiągnęły w Polkowicach dziewczęta z Gimnazjum nr 2 w Lubinie. Zawodniczki z naszego miasta zwyciężyły Strefową Gimnazjadę Lekkoatletyczną. Dziewczęta zdobyły 12 medali w konkurencjach indywidualnych, gromadząc zespołowo dwukrotnie więcej punktów niż drugi zespół w klasyfikacji drużynowej. Prawdziwą liderką zespołu okazała się po raz wtóry Alicja Podgórska, śrubując w skoku w dal wynikiem 540, najlepszy wynik ogólnopolskich zestawień młodzików. Pozostałe medalistki to:
-w biegu na 100 m – I miejsce Martyna Biegun (13,3), II miejsce Nikola Tarnowska (13,4), III miejsce Aleksandra Landwójtowicz (13,5),
-w biegu na 300 m – I miejsce Natalia Hojda (46,1), II miejsce Maja Karasiewicz (47,1),
-w biegu na 600 m – I miejsce Nikola Basta (1:47,12), II miejsce Joanna Kachnowicz (1:52,0),
-w biegu na 1000 m – I miejsce Katarzyna Rybak (3:33,0), III miejsce Nikola Gil (3:35,0),
-sztafeta 4 x100 m – I miejsce – Martyna Biegun, Aleksandra Landwójtowicz, Alicja Podgórska, Nikola Tarnowska (53,5),
-sztafeta szwedzka – I miejsce – Maja Karasiewicz, Gloria Klughardt, Sndra Bar, Karolina Dacko.
Miejsce trzecie na podium wywalczyła również drużyna chłopców, a na jej sukces najmocniej zapracowali:
-w skoku wzwyż – I miejsce Kacper Szkrapko (180),
-w biegu na 2000 m – I miejsce Tomasz Grzegorzewski (6:35,0),
-w skoku w dal – III miejsce Piotr Ziemba (553),
-sztafeta 4 x 100 m – II miejsce – Miguel Walaszkiewicz, Piotr Ziemba, Kacper Szkrapko, Kamil Krystoszek (48,3).
Opiekunami wymienionych zawodników są: Anna Barańska – Szurlej, Małgorzata Sadza i Mariusz Knull.