Pucharowe zwycięstwo okupione kontuzją

Piłkarki ręczne Bożeny Karkut pokonały w Gdańsku tamtejszy Łączpol 28:24. Spotkanie w pierwszej połowie było dość wyrównane. W drugich 30. minutach prym wiodły lubinianki, które w dobrych nastrojach przystąpią do rewanżowej konfrontacji.
Po dziesięciu minutach gry, na tablicy mieliśmy korzystny rezultat dla gospodyń, 6:4. Zespół Jerzego Cieplińskiego walczył z czwartą siłą Superligi jak równy z równym. Pod koniec pierwsze połowy lubinianki przejęły inicjatywę i najpierw doprowadziły do remisu, po czym wyszły na prowadzenie i do przerwy wygrywały 13:12.
W drugiej połowie miedziowe nabrały rozpędu. W 40. minucie po bramce Żany Marić, Zagłębie wygrywało 21:15. Goście prowadzili spokojną grę, pewnie zmierzając do zwycięstwa w tym starciu. Pod koniec meczu kontuzji kolana przy jednej z akcji nabawiła się Monika Wąż. Pomimo zamieszania w szeregach lubinianek, Zagłębie wygrało 28:24.

AZS Łączpol AWFiS: Kajumowa, Dobrowolska - Skonieczna 6, Siódmiak 5, Kalska 4, Stachowska 3, Tomczyk
2, Lipska 2, Pasternak 1, Dąbrowska, Mazurek, Klonowska, Ciura, Wilamowska.

Metraco Zagłębie: Wąż - Marić 8, Obrusiewicz 5, Wiertelak 4, Milojević 3, Premović 2, Załęczna 2, Paluch 1, Konofał 1, Jochymek 1, Walczak, Semeniuk, Lalewicz
Sędziowie: Rajkiewicz, Tarczykowski.