Francuzka dominacja

Reprezentacja Francji zdominowała Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów. W pierwszym półfinale, w deblu pań Zuzanna Glijer i Magdalena Świerczyńska stanęły naprzeciw Francuzek, Vimala Heriau – Margot Lambert. W pierwszym secie Polki musiały uznać wyższość rywalek, które pokonały naszą ekipę 21:16. W drugim secie biało-czerwone nawiązały równorzędną walkę i przez większość pojedynku na tablicy utrzymywał się stan remisowy. Ostatecznie Polski wygrały 21:19. Tie-break, to już dominacja gości. Francuzki wygrały 21:11 i cały mecz 2:1. – W pierwszym secie było dość nerwowo. W drugim prowadziłyśmy grę, a w trzecim niestety wkradło się rozluźnienie i później nie mogłyśmy już dogonić wysokiego prowadzenie Francuzek – komentuje Magdalena Świerczyńska. – Z Francją gra się dosyć ciężko. Wszyscy mają bardzo dobrą obronę, czego nam brakowało. Jesteśmy jednak zadowolone, bo przebyłyśmy ciężko drogę. Do każdego pojedynku podchodziłyśmy indywidualnie i z wielkim skupieniem – dodaje Zuzanna Glijer. Oto wyniki gier finałowych:
Ashwathi PILLAI (SWE) vs Maryna ILYINSKAYA (UKR) - 11:21, 18:21
HERIAU/LAMBERT (FRA) vs FERRIER/VANANGAMOUDIAR (FRA) - 21:15, 22:20
Miha IVANIC (SLO) vs. Julien SCHEIWILLER (SUI) - 21:14, 21:15
BERAN/LOUDA (CZE) vs GICQUEL/ROSSI (FRA) - 28:26, 22:20
SMILOWSKI/ SWIERCZYNSKA (POL) vs. BOSNIUK/ILYINSKAYA (UKR) - 21:16, 21:16
Jutro rozpoczną się rozgrywki amatorskie. Wpisowe- 10 zł, dzieci do lat 16 bezpłatnie. Zawody dla dzieci i młodzieży odbywać się będą od godz. 9.30, a zawody dla dorosłych od godz. 10.00 w hali sportowej przy SP 14 w Lubinie, ul. Norwida 10.